رنگ فنولیک؛پوششی با مقاومت بالای اسیدی و شیمیایی

رنگ فنولیک؛پوششی با مقاومت بالای اسیدی و شیمیایی می باشد. این پوشش جهت انواع سطوح فلزی و بتنی در معرض شرایط خوردگی حلالی، شیمیایی و نیز اسیدی مورد استفاده قرار می گیرد. شرکت رنگ رادین، مرکز مشاوره ی تخصصی و فروش رنگ های صنعتی و ساختمانی

رنگ فنولیک؛پوششی با مقاومت بالای اسیدی و شیمیایی

پوشش هایی بر پایه ی رزین اپوکسی، دارای مقاومت بالا در برابر شرایط شیمیایی، حلالی، دمایی، نمکی و نیز مکانیکی می باشند. حال با استفاده اصلاح ساختار رزین، می توان مقاومت این رنگ ها را در برابر شرایط گوناگون و سخت تر بالاتر برد. این پوشش ها جهت کامل شدن واکنش شیمیایی خود نیاز به بخش دوم خشک کن دارند که از جنس پلی آمین، پلی آمینو-آمید و یا پلی آمید می باشد.

یکی از روش های افزایش مقاومت اسیدی رنگ های اپوکسی، اصلاح رزین ها با ماده ی فنل می باشد. این ماده ی شیمیایی از اضافه شدن یک گروه هیدروکسیل به حلقه ی بسیار پایدار بنزن تولید می شود. گروه OHموجود در این ساختار با اسید موجود در محیط وارد واکنش می شود و آن را جذب به خود می نماید. حال اسید جذب شده به ماده ی فنل با توجه به وجود رزونانس و پایدار شدن گروه متصل به آن، دیگر کمتر خاصیت خورندگی و اسیدی خود را می تواند ایفا کند و به عبارتی خنثی سازی انجام می شود. در شرایط قلیایی نیز حلقه یک گروه H از دست می دهد و قلیای موجود در محیط تبدیل به آب می شود و بنابراین خنثی سازی صورت می گیرد.

حال در صورتی که به رنگ اپوکسی فنل تولید شده ذرات پودر شیشه نیز اضافه کنیم خاصیت مقاومت اسیدی آن بسیار بیشتر می شود.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر و خرید محصول با مهندس محمدخانی تماس بگیرید.

ثابت:02144377126

همراه:09129687674

رنگ فنولیک؛پوششی با مقاومت بالای اسیدی و شیمیایی

رنگ فنولیک

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

اولین نفری باشید که امتیاز ثبت می کند 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما