رنگ های مقاوم در برابر خوردگی

رنگ های مقاوم در برابر خوردگی، پوشش های می باشند که بر اساس رزین های قوی و نیز پیگمنت های ضد خوردگی تولید می شوند. جهت خرید محصول با شرکت رادین تماس بگیرید.

مشخصات رنگ های مقاوم در برابر خوردگی

این پوشش ها بر پایه ی رزین های قوی همانند رزین اپوکسی، رزین وینیلی و نیز انواع اصلاح شده ی رزین اپوکسی تولید می شوند. نوع رزین آلکیدی نیز موجود می باشد که برای مناطق با خوردگی کم و نیز جهت تعمیرات و لکه گیری انجام می شود. با افزودن پیگمنت های ضد خوردگی مانند روی و یا اکسید آهن، آلومینیوم، ذرات مقاوم شیمیایی شیشه به داخل این رنگ ها می توان مقاومت به خوردگی آن ها را افزایش داد. علاوه بر این موارد برای رنگ های دو جزئی استفاده از خشک کن مناسب بعنوان عامل کامل کننده ی واکنش نیز مهم می باشد. هاردنر با توجه به ماهیت رزین اپوکسی انتخاب می شود و انواع مختلفی دارد که دو نوع از پرمصرف  آن پلی آمین و پلی آمید می باشند. گزینه ی پلی آمید مقاومت رطوبتی، سایشی و خمشی بالایی دارد و نوع پلی آمین مقاومت عالی در برابر مواد شیمیایی و نیز تحمل وزن سنگین از خود نشان می دهد.

چه سازه هایی در معرض خوردگی بالا قرار دارند؟

محیط های آلوده ی صنعتی سرشار از انواع گازهای خورنده همانند H2S می باشند. این گازها با نفوذ به سطح سازه بصورت مستقیم یا از طریق ریزش توسط باران، بشدت باعث تخریب سازه ها خواهند شد. مناطق مرطوب و شرجی و نیز ساحلی نیز به دلیل درصد بالای آب بسرعت باعث پوسیدگی سازه های فلزی خواهند شد. قطعات فلزی در مجاورت مناطق کویری و یا نمکی نیز بشدت مورد سایش توسط شن و ماسه و نمک خواهند شد. نور آفتاب و دمای بالا نیز خود یکی از عوامل شدید فرسایش فلزات محسوب می شود. فلزاتی که بصورت مستقیم حاوی مواد خورنده همانند پساب فاضلاب و نیز مواد شیمیایی هستند نیز دچار پوسیدگی و سوراخ شدگی شدید می شوند. در اکثر موارد چندین نوع از این عوامل خورنده با هم وجود دارند که شدت تخریب را بسیار افزایش می دهند.

چگونه رنگ ضد خوردگی مناسب را انتخاب کنیم؟

برای هریک از عوامل خورنده می توان پوشش مناسب و متناسب با آن را انتخاب نمود. بعنوان مثال در خورندگی رطوبتی رنگ زینک ریچ اپوکسی گزینه ی مناسب می باشد. برای خورندگی شیمیایی رنگ های زینک فسفات اپوکسی و یا انواع گلس فلیک بسیار مناسب هستند. دررابطه با خورندگی حرارتی رنگ های پلی اورتان و نسوز و نیز آستر غنی از روی با رزین سیلیکونی گزینه ی عالی می باشد. در مواجهه با عوامل ساینده بهتر است تا از رنگ هایی مانند پلی اورتان ضد خش استفاده نمود.

جهت دریافت مشاوره ی بیشتر و اطلاع از سیستم رنگ آمیزی با مهندس محمدخانی تماس بگیرید.

ثابت:02144377126

همراه:09129687674

رنگ های مقاوم در برابر خوردگی

رنگ ضد خوردگی

 

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

اولین نفری باشید که امتیاز ثبت می کند 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما